top of page

Oranjestad

Cruise Terminal se nachází v Aruba Port Authority Terminal v Oranjestad. Terminál má turistické informační centrum, telefon, bankomat a obchod se suvenýry. Je to jen pár minut chůze do centra dění. Taxi a autopůjčovna jsou k dispozici v přístavu. Hlavní autobusové nádraží je přímo před terminálem.

Aruba se nachází jen kousek od venezuelského pobřeží v jižním Karibiku. Oranjestad je jeho hlavním městem. 

Existuje několik nákupních center, které  se nachází přímo přes ulici od lodního terminálu. Jeden z nich, Royal Plaza Mall, má široký výběr lokálně vyrobených dárkových předmětů.  Hlavní nákupní oblasti v Oranjestad se nazývá Caya GF Betico Croes. 

Děti a milovníci přírody se mohou těšit návštěva motýlí farmy v Palm Beach. Maják na severním západním cípu ostrova je oblíbeným výletním s návštěvníky. Tierra del Sol, je jen 18-ti jamkové golfové hřiště na ostrově, která se nachází na malebném severním západním pobřeží. 

Tradiční pokrmy zahrnují '' Stoba (jehněčí nebo kozí guláš), "balchi di Pisca" ( treska nebo losos) a "cala" (luštěniny, lívance). "Pastechi", což je koláč plněné buď sýrem nebo hovězím masem je oblíbené občerstvení.

bottom of page