top of page

Khasab je město v eklávě Ománu, což je arabský stát v jihozápadní Asii na jihovýchodním pobřeží Arabského poloostrova. To je také místní městem poloostrova Musandam. 
Poznámka: Obecně lze říci, Omán je bezpečné místo k návštěvě. Alkohol by neměl být konzumován na veřejnosti (je k dispozici pouze v hotelových barech a restauracích). Omán je konzervativní muslimská země, a ženy by se měly oblékat skromně. 
Návštěvníci si mohou prohlédnout krásy poloostrova Musandam, který se nachází na útesu Arábie, v blízkosti Íránu. Krásné fjordy domácího Ománu. 
Musandam je podvodní poklad s barevným podmořským životem, ideální pro šnorchlování, rybaření a potápění. 
Zátoka, Khasab Fort byla navržena jako  místa pro portugalské lodě plavící se úžinou. 
Vesnice Lima je oddělena od Khasabu  drsnými horskými vrcholy. Loď je nejlepší způsob, jak si pohoří prohlédnout přímo s výhledem na moře. Obec je známá pro své místní řemesla, zejména unikátní AlJarz. 

Rezervujte si Dhow fjord plavbu, kde můžete zahlédnout některé delfíny podél pobřeží.  Nebo Harim - horské safari, kde si u  několika zastávek na cestě můžete vychutnat  fotografování scénického terénu. 
Existuje mnoho moderních nákupních mást. Nachází se na hlavních ulicích. Tyto prodejny převážně jsou zaplněny importováným zbožím z Iranu.  Místní řemesla, jako ja keramika lze nalézt uvnitř hradu Khasab.
Existuje jen velmi málo restaurací a barů v centru města. Arabské a indické restaurace jsou hlavní volby. Většinou  v restauracích jedí svobodní muži , ženy a jejich rodiny jsou velmi zřídka vidět, tato stará tradice je stále přítomena v  dnešním Khasabu. 

Ománské jídla jsou často spojovány s   kuřecím masem, ryby, jehněčí a rýže. A také obsahují bohatou směs koření, bylinek a marinády. Typické ománký pokrm je "harees" (pšenice smíchané s masem), "kebab" (grilované, grilované nebo curried maso) a mashuai '(pečené Kingfish).

 

Výletní lodě vplouvají přímo k terminálu v Khasabu. Do centra města je asi 5 km od přístavu a Port Authority poskytuje bezplatnou kyvadlovou dopravu po celý den ve vybraných časech.  Malá pláž je přímo u přístavu, asi 5 minut chůze. 

 

|

bottom of page