top of page

Ostrov Sir Bani Yas jméno pochází z kmene Bani Yas, který nejprve obýval Abu Dhabi. Ostrov vznikl před miliony let, kdy přirozené geologické síly vytvořil "sůl dome" ostrov, který je přítomen i dnes. První  osadníci přišli před několika tisíci lety.

Čtyřicet dva fenomenálních archeologických nalezišť byly objeveny v celé Sir Bani Yas Island, z nichž každá poskytuje odlišný pohled na historii ostrova. Jeden z nejstarších míst je pozůstatkem Nestorian křesťanského kláštera, který se datuje až 600 našeho letopočtu.

V roce 1971, ostrov byl založen jako přírodní rezervace zesnulého vládce a zakladatel Spojené arabské emiráty Sheikh Zayed bin Sultan Al Nahyan.  

Během posledních dvou desetiletí, ostrov byl přeměněn na živé přírodní rezervace. Pod Sheikh Zayed sponzorstvím několik milionů stromů byly vysazeny a bezpočet živočišných druhů byly přepraveny na ostrov včetně žirafy, geparda, Hyena Oryx a pštrosů. Vytvoření arabského Wildlife Park; který pokrývá 4100 hektarů tj více než polovinu ostrova.

 

 

bottom of page