top of page

AMALFI

Amalfi je město v provincii Salerno, v oblasti Kampánie, Itálie, v zálivu Salerno. Je zahrnuto do seznamu světového dědictví UNESCO. 

Amalfi je jedno z větších měst na pobřeží Amalfi, ze čtverců propojených pěší ulice plné restaurací, obchodů se suvenýry a mnoho turistů. 

Mezi zajímavosti v Amalfi patří Katedrála sv Ondřeje  postavená ve 13. století.  Muzeum výroby papíru a arsenal  námořnictva. 
K dalším zajímavým místům patří slavné ruiny Pompeje a Herculaneum, Salerna a Sorrenta. 

Neapol je jedním z nejdůležitějších kulturních center v oblasti Středozemního moře. Je to historické centrum a je na seznamu světového dědictví UNESCO kvůli své impozantní sbírce historických paláců, kostelů a pevností. 
Positano je malé přímořské vesnice na západ od Amalfi, postaven na strmém svahu, který vede k moři. Má dvě malé pláže a krásný kostel s výraznou dlaždicovou střechou. Positano je místem pro relaxaci . Kostel obsahuje ikonu Černé Matky Boží, která má zajímavou legendu. 

Máte-li více než jeden den v Amalfi vydejte se  na Capri  lodí, celodenní prohlídka  ve všech vesnicích Amalfi Coast, včetně Ravello, Positano, Atrani, Praiano, Maiori Minori. Půldenní výlety z Amalfi do Positano lodi jsou nabízeny pro návštěvníky. Pěší a cyklistické výlety jsou také populární způsob, jak trávit svůj čas v Amalfi. 
Amalfi Pobřeží je známý pro svou výrobu Limoncello likéru, stejně jako dobře známý tvůrce ručně vyrobené silného papíru s názvem „bambagina“, který se vyváží do mnoha zemí Evropy a Ameriky a používá se pro svatební pozvánky, vizitky a elegantní psací papír. 
Typické pokrmy jsou laganelle s paprikou a krevety, scialatielli  „purpetielli alla Luciana“ (malá chobotnice), grilovaný mořský okoun a smažené ryby s pórkek marinované v octě.

bottom of page