top of page

Naapol

Neapol je třetí největší město Itálie, hlavní město regionu Kampánie v jižní Itálii na pobřeží Tyrhénského moře v Neapolském přístavu se může pochlubit mnoha krásnými památky, ale i svěžím průmyslem a obchodem. Neapol je také přístavem a má univerzitu a arcibiskupství. Hlavní dominantou, kterou však uvidíte jako první při návštěvě města Neapol bude dosud činná sopka Vesuv, tyčící se nad městem. Ta je pro město také velké hrozbou, podle vulkanologů hrozí, že Neapol bude jednou touto sopkou zničena.

Jazyk - Italsky -  anglicky  s výjimkou hlavních turistických místech.

Měna a nejlepší způsob, jak získat peníze. Měnou je euro, Existuje spousta bankomatů a směnáren jak v přístavu tak  ve městě. Pokud navštívíte Pompeje, vemte na na vědomí, že je bankomat hned vedle vchodu do ruin. Budete potřebovat hotovost na zmrzlinu nebo  osvěžující citronovou limonádu.

Zůstat v kontaktu

Internetové kavárny jsou  po celém městě, nejvhodnější pro výletní návštěvníky jsou ty, které se nacházejí podél hlavní třídy - Fonting port.

 

Nenechte si ujít

Je to město plné historie a kultury, ale také krásného pobřeží. Jak to je Praha nazývána stověžatou, Neapol byste nazvali městem kopulí, v centru města se nachází mnoho zajímavých kostelů, z nichž nejznámější je Dom San Gennaro, kolem kterého vede ulice Via duomo, která je typickou uličkou Neapole, plná rušného italského života, obchůdků, restaurací. Po ulici Via Tribunali a Via s. Biagio dei Librai se dostanete k jezuitskému kostelu Gesú Nuovo, který tvoří velké kameny. Cestou k moři nemůžete minout Castel Nuovo na náměstí Piazza Municipo, do kterého vejdete vítězným mramorovým obloukem. Ve městě a v jeho okolí je hradů mnohem více – například Hrad svatého Eiáše na kopci Vomero či Vaječný hrad (Castell dell´Ovo) umístěný na původně samostatném ostrůvku Megaride, který nyní s pevninou spojuje uměle vytvořená hráz, a ke kterému se vztahuje podobná legenda jako ke Karlovu mostu v Praze, když se traduje, že básník Vergilius dal do základů hradu vejce. Pokud se vydáte ulicí Via San Carlo, přejdete k největší opeře v Itálii – k divadlu Teatro San Carlo. Milovníci módy určitě zavítají do skleněné pasáže  Gallerie Umberto I. V této jihozápadní části města se nachází Španělská čtvrť, kde na vás dýchne orientální atmosféra. Naopak v severovýchodní části města najdete Národní archeologické muzeum, kde najdete nejen dochované nálezy z Pompejí a Herculanea. Milovníci výtvarného umění určitě navštíví Museo a Parco di Campodimonte, kde se v galerii původně loveckého zámečku nacházejí díla opravdových italských mistrů jako je Tizian, Rafael, Michelangelo či Botticelli. V Neapoli je také L´Acquario - nejstarší akvárium v celé Evropě.

bottom of page