top of page

Kam v Barceloně

          Mapa

Hlavního města regionu Španělska - Katalánská  Je nejkrásnější a pulzující místem. Město kontrastů,  jako žádné jiné ve Španělsku, což je nejvíce patrné v jeho architektuře.

Ve skutečnosti, jedna z nejlepších vlastností v Barceloně je, že je sice na  velká a rozloze, ale všechny místa jsou lehce dostupné autobusem, metrem či dokonce pěšky (v pohodlných botech).

Nejlepší volba pro milovníky umění:  Picasso Museum a Gotická čtvrť. Budete procházet úzkými uličkami gotické čtvrti, a uvidíte, St James 'Square (Plaza San Jaume) a Santa Maria dei Mar koste. Muzeum obsahuje mnoho děl Picassa, zvláště z jeho raného období.Velká část z kolekce věnoval Picasso sám.


Barcelona je velké město, a přestože centrální atrakcí je možné navštívit pěšky, město jmá rozsáhlá metro. Je nutné navštívit významné památky, jako je Sagrada Familia, parko Güell, olympijský stadion a Neu Camp (domov pro Barcelona FC). K dispozici je  velikostá pláž, ale je to velmi daleko od přístavu a taxi by byl lepší volbou. Měli byste si uvědomit, že katedrála, která stojí za to navštívit je   Sagrada Familia, který je daleko od centra města, i když je snadno dosažitelná. Tapas je směs malých jídel, která je tradičně podává v barech, ale mnoho restaurací nabízí také tapas v méně tradičním prostředí.
Nejlepší volba pro aktivně-smýšlející cestovatele je prohlídka města na  kole. Jízdu ulicemi, kolem míst , jako Arc de Triomf a Parc de Ciutedell.

Nejlepší volba pro milovníky historie: Take Motorcoach kolem Ridge Mountain Montserrat do benediktinského kláštera Montserrat, který byl založen v 11. století

Pronájem auta pro prohlídku města touring se nedoporučuje - není to ani nutné. Taxiků je nepřeberné množství. Pro celodenní výlety mimo hranice města lze využít pronájmu vozidla.

Ideálním řešením je prohlídka města s využitím turistických autobusů
 

bottom of page