top of page

IBIZA

Ibiza je jedním ze španělských Baleárských ostrovů v západním Středomoří.

Ibiza je skvělá na procházky. Nábřeží podél Avenue Andanes je přátelské k chodcům, na jedné straně lemované obchody a restauracemi, na druhé straně přístav.

Oblasti sa Penya a la Marina nabízejí spoustu příležitostí k nakupování, procházkám, stolování a sledování lidí. Mezi dobré nákupy patří výšivky, šperky a keramika.

Dalt Vila je nejstarší a nejvýše položená část města, ideální pro pěší a návštěvníky zajímající se o historii této oblasti. Mnoho budov bylo zrekonstruováno a nyní jsou z nich restaurace, obchody a galerie. Poznámka: Tato oblast je velmi kopcovitá a je zde spousta dlážděných ulic. Obchody a atrakce se mohou odpoledne na několik hodin zavřít kvůli siestě.

Museu d'Art Contemporani D'Eivissa a Museu Arquelogic D'Eivissa I Formentera mohou být zajímavé pro milovníky umění a archeologie.

Ibiza je známá svým nočním životem, mimo město jsou velké diskotéky pro návštěvníky na přenocování.

Na ostrově je spousta pláží, ze kterých si můžete vybrat.

Mezi místní pokrmy patří „burrida de ratjada“ (ryba), „arrós de matances“ (masové rýžové jídlo) a „flao“ (koláč s kozím sýrem a mátou).

Výletní terminál

Výletní lodě kotví na Passeig Maritim. Do města se odtud dá dojít pěšky a v postranních uličkách poblíž mola jsou obchody a restaurace.

Taxíky jsou k dispozici, ale nemohou vjet do Dalt Vila.

bottom of page