top of page

Messina je vstupní branou na Sicílii, sídlí zde univerzita a arcibiskupství. Poblíž náměstí Piazza Dante se nachází Cimitero Monumentale s panteonem zdobeným jónskými sloupy a s pěkným výhledem na město a Messinskou úžinu.
V zajímavém Regionálním muzeu (Museo Regionale) je k vidění řada vzácných obrazů, například Madona s děťátkem (A. da Messina, 1479), Lazorovo zmrtvýchvstání(Caravaggio) nebo sochy Montorsoliho sochy Neptun a Scylla.
Dominantu Messiny tvoří katedrála z poloviny 12. století na Piazza Duomo, obnovená po zemětřesení v roce 1908 za použití původních částí Apsidu zdobí původní mozaika 14. století, u kostela stojí 60 m vysoká zvonice s orlojem. Naproti zaujme půvabná fontána Di Orione z poloviny 16. století a poblíž přístavu uvidíte kostelSantissima Annunziata dei Catalani se třemi portály. Před kostelem stojí socha španělského Dona Juana ď Austria, jenž v bitvě u Lepanta v roce 1571 porazil Turky.
Ulici Via Garibaldi zdobí majestátní Montorsoliho Neptunova fontána z 16. století, severněji za jezery Pantani se tyčí maják Il Faro a k návštěvě láká vyhledávaná plážLido Mortelle.

Kostel Cristo Re

Jeden z nejkrásnějších výhledů na město se nachází u barokního kostela Cristo Re.

 

Terminál je umístěn v rušné přístavu v úzké Messinské úžině.  Přístav se nachází přímo v srdci města Messina a je snadné jít rovnou z lodi  na Piazza del Duomo, do staré části města. Půjčovna aut je k dispozici ve městě. Existuje několik pláží v oblasti, včetně pláže Messina  nedaleko přístavu. Mezi typické pokrmy patří "těstoviny" ncaciata "(těstoviny, maso a rozpuštěný sýr s vařenými vejci), mečoun a" Arancini di riso "smažené rýžové kuličky plněné masovou omáčkou. 

bottom of page