top of page

Palma de Mallorca

Estación Maritima má čtyři výletní terminály a výletní  lodě kotví na nábřeží Poniente a Paraires. Terminály jsou spojeny sítí krytých chodníků. K vybavení patří telefon, pošta, snack bar / kavárna a toalety. Poniente Quay je vzdálená asi 8 km jihozápadně od centra Palmy. Občas lodě mohou kotvit u mola uvnitř Dique Del Oeste (západní části). Taxíky jsou k dispozici v docích a některé lodní spolešnosti mohou mít také kyvadlová doprava k dispozici.

Palma leží na jihozápadním pobřeží Mallorky na  jednom z Baleárských ostrovů ve Španělsku. Také je hlavním městem Baleárských ostrovů. Sa Seu, Palma je ohromující katedrálá, která se nachází v centru historického a nejstarší části města. 

Má výhled na Parc de la Mar, hezké pobřežní a park s jezírkem a s panoramatickým výhledem na Středozemní moře. K dalším zajímavým místům patří Museu de Mallorca, Palau de l'Almudaina a Basiilca de Sant Francesc. Valldemossa  krásné město, které je umístěno v kopci, asi 30 minut jízdy taxíkem od Palmy. Klášterní komplex je hlavní dominantou města a zahrnuje paláce, Museu Municipal de Valldemossa a klasicistní kostel sv. Avinguda D'Antoni Maura.  Passeig des Born nabízí skvělé nakupování. Ve skutečnosti většina z hlavních ulic mají celou řadu obchodů, které prodávají dárky, jako je sklo, vyšívání a řezby z olivového dřeva. Placa Major - neobvyklé podzemní nákupní středisko, se nachází kousek od centra města. Upozorňujeme, že mnoho obchodů, kostelů a muzeí jsou uzavřeny v polovině odpoledne na několik hodin siesty. Existuje bezpočet pláží a je z čeho vybírat na ostrově. Místní pokrmy patří "huevos la sollerica" ​​(sázené vejce, klobása sobrassada a hrášek s omáčkou), "tumbet" (tradiční vegetariánská příloha) a ensaimada "(sladké pečivo).

bottom of page