top of page

Katakolon

Katakolon je přímořské městečko v obci Pyrgos.  Město se v podstatě sestává z přímořské chodníku a jedné hlavní ulice s obchody a kavárnami.Návštěvníci obvykle zamíří do Olympie (asi 40 minut jízdy od Katakolon). Olympijské hry  zde vznikly v roce 776 před naším letopočtem. Místní pláže jsou krátké s dojezdem taxíkem. Stříbrné a zlaté šperky v klasických řeckých ale i moderních vzorů, řecké KOMBOLOI, med, olivový olej, řemesla a umělecká díla jsou všechny populární ke  koupí. Pokrmy z darů moře jsou v široké o nabídce, spolu s dušená masa, Moussaka a baklava.

 

Molo se nachází přímo v centru města Katakolon, hlavní ulice města je 5 minut chůze od přístavu. Taxíky jsou k dispozici na molu.


30 minut jízdy, komfortním klimatizovaným autobusem, dostanete se do Kourouta.
Kourouta je dlouhá písečná pláž obklopená různými přímořských taverenami, restauracemi, bary. Samotná pláž nabízí  lehátka a sprchy se nacházejí přímo na místě. Slunečníky a šatna nejsou k dispozici.  Je oblíbené letovisko v oblasti, která přitahuje nejen zahraniční návštěvníky, ale hlavně místní lidi

Archologické muzeum, která se nachází asi  35 km od Katakolonu. Olympia je rodné místo původních olympijských her, které se konaly mezi 776 př. nl až 393 nl. V zachovalém archeologickém nalezišti  odhalujíme všechnu slávu antického Řecka přes mistrovská díla klasické architektury, včetně původního stadionu. Během této návštěvy navštívíte  "Vouleuterion" místo slibu sportovců před zahájením her,  jako další památky. 

Nachází se  13 km od Katákolonu. Je malé město se 40.000 obyvately. Pyrgos je hlavní město prefektury Ilia. 

 Pyrgos nepovažuje se za turistické městečko. Jen málo kdo zamíří z cestujících, kteři připlují na výletní lodi do tohoto městečka. 
 Můžete ochutnat  místní speciality, koupit místní produkty, udělat nějaké nákupy. Pro více informací navštivte www.gopyrgos.com.

bottom of page