top of page

Bari

Přístavní město Bari, hlavní město oblasti Apulie, její provincie Bari, leží na pobřeží Jaderského moře v jižní Itálii. Bari obývá okolo 400 tisíc obyvatel, po Neapoli je druhým největším městem v jižní Itálii. Je sídlem univerzity a námořnické školy, významným střediskem obchodu, chemického, loďařského a strojírenského průmyslu a zpracování ryb.

 

Bari má tři samostatné doky, z nichž jeden je pro výletní lodě. K vybavení patří obchod se suvenýry, toalety, nápojové automaty a kiosky. Bari Staré a Nové Město jsou snadno schůdné od přístavu asi za 10 až 15 minut. Některé lodní společnosti poskytnou bezplatné kyvadlové autobusy z doku  na Avenue Corso Cavour, jedné z hlavních nákupních ulic v "nové" části Bari. k dispozici je mini-vlak a taxi v přístavu za branami.

 

Chcete-li dosáhnout historického centra města, jděte doleva podél promenády po dobu asi 10 minut, budete pak vidět široký oblouk zasazen do starých zdí se jedná o vstup do Bari je magické  Staré Město. Na trhu se nabízí nejen jídlo . Je to jen kousek od náměstí na levé straně katedrály. Bazilika 11. století sv Nicola a katedrála 12. století v San Sabino jsou obě na Starém Městě. The Castle Norman-Swabian leží těsně za hradbami starého města. Nové Město je nejlepším místem k vyhledání sofistikovaných obchodů ,kde prodávají  kvalitní oblečení, keramiku a dárkového zboží.  Apulie je známá pro své ručně vyráběné těstoviny, které najdete v mnoha neobvyklých tvarech.  Bari kuchyně je založena na pšenici, olivovém oleji a víně, doplněné místní produkce ovoce, zeleniny a masa . V nabídce nechybí tradiční těstoviny Orecchiette, pečené calzone, hustá polévka minestrone a ragú z jehněčího nebo vepřového masa.

bottom of page