top of page

Korfu

Korfu

1510-atm_4x-png&highlight=4E342E&scale=2-0.png
1567-fast-food_4x-png&highlight=9C27B0&scale=2-0.png
1834-museum-jp_4x-png&highlight=E65100&scale=2-0.png

Nachází se v blízkosti jižního cípu Itálie a na severovýchodě je jen úzkým průlivem oddělen od Albánie. Ve středověku mělo Korfu přezdívku "Drepane" (Srp). Každý, kdo vidí ostrov z letadla nebo ho najde na mapě, jistě bude vědět proč. Svým tvarem totiž Korfu připomíná právě tento zakřivený nástroj.

Vzhledem k jeho blízkosti k Itálii byl ostrov vystaven ranému římskému vlivu. Benátský styl se na Korfu datuje do několik set let trvající okupace Benátčany, která skončila až v roce 1852. Na mnoha domech jsou ještě dnes patrné velmi krásné portály z této éry.

Na archeologické lokality není Korfu nijak zvlášť bohaté. Mnoho starověkých památek se nachází pod nově postavenými bytovými domy a tak jsou vykopávky téměř nemožné.

Ve starověkém Řecku ale Korfu stejně nijak důležitou roli nehrálo, a to díky své odlehlé geografické poloze. Po dlouhou dobu byl ostrov používán pouze jako zastávka při lodních výletech na italský ostrov Sicílie a byl jen řídce osídlen.

Většina hotelů se nachází na východě ostrova, místní pobřeží má jen malé pláže.

Na hornatém severu Korfu nabízí bohatou vegetaci. Pantokrator o výšce 906 metrů je nejvyšším vrcholkem na ostrově. Silnice, která vede nahoru, nabízí nádherný výhled na úrodné svahy a hluboké rokliny.

Jižní kopcovitá část je hustě zalesněná olivovníky, jejich počet je kolem 3,5 miliónu. Olivový olej je nejvýznamnějším zemědělským produktem na Korfu. Rostou zde také cypřiše, platany, fíkovníky, citronovníky a pomerančovníky, stejně jako borovice, akáty a kaktusy.

Západní pobřeží nabízí malé písečné pláže, které jsou obklopené vysokými útesy. Pláž Glyfada Beach je se svojí délkou jeden kilometr a šířkou 100 metrů opravdu raritou. Z hlavního města Kerkyra se na tuto pláž pohodlně dostanete veřejnou autobusovou dopravou.

Milovníkům nudistických pláží doporučujeme pláž Mirtiotissa. Přírodní pramenitá voda stékající dolů po skalních stěnách této pláže slouží návštěvníkům jako sladkovodní sprcha.

Korfu má velký počet taveren, kaváren a nočních klubů. Také sportovních a rekreačních aktivit jako je pěší turistika, plachtění, kanoistika, windsurfing, golf anebo jízda na koni je zde víc než dost. Určitě doporučujeme šnorchlování u pobřeží, kde můžete poznat nádherný podmořský svět.

Na každém místě ostrova se alespoň jednou za rok něco slaví - na počest patronů obcí a farností se konají v jejich jménu církevní svátky. Každé místo má svého patrona. Kvůli staletí trvající benátské nadvládě je Korfu jasně ovlivněno tradicemi Benátek.

První slavnostní událostí roku je zde právě karneval, který se slaví tři neděle a čtvrtek před Růžovým pondělím. Ostrov Korfu je ve srovnání s ostatnímu řeckými ostrovy vyloženě chudý na antické památky. Také pozůstatky chrámu Kardaki se svou hrstkou sloupů v dórském stylu nejsou z hlediska dějin žádnou zvláštností. Okouzlují ale návštěvníky svojí výjimečnou a krásnou polohou na kraji širokého zámeckého parku Mon Repos, ležícího na samém kraji hlavního města Korfu.

    Okruh ostrovem Korfu
Celodenní výlet umožňuje jak poznání nejkrásnějších míst ostrova, tak i procházku hlavním městem. Prohlédnete si zámeček Achillion, který si nechala postavit rakouská císařovna Sissi. Uvidíte nádherné letovisko Paleokastritsa, o němž se říká, že patří mezi nejkrásnější na ostrově, a zastavíte se na přírodní vyhlídce Bella Vista, kde se vám naskytne jedinečný výhled na zátoky, klášter a ostrůvky v okolí. Součástí výletu je zastávka ve vesničce Makrades k zakoupení tradičních tradičních místních výrobků nebo suvenýrů. 
Orientační cena: 39 € , dítě 19 € 
Paxos a Antipaxos
Celodenní lodní výlet okolo západního pobřeží ostrova Paxos, odkud jsou vidět mořské útesy a jeskyně ve skalách. Na zastávce u pobřeží ostrova Antipaxos se můžete vykoupat v křišťálově čisté vodě modré laguny. Poslední zastávka je věnována prohlídce půvabného ostrovního městečka Gaios - hlavní ho města Paxosu. 
Orientační cena: 35 €, dítě 17 € 
Aqualand
Aqualand na Korfu patří svou rozlohou k největším vodním parkům v Evropě. Milovníci vodních radovánek jistě ocení obří skluzavky, tajuplné černé díry a atrakce zvané Kamikadze nebo Líná řeka. V Aqualandu, který nabízí i restaurace, kavárny a další zázemí, si na své přijdou klienti všech věkových kategorií. 
Orientační cena: 39 €, dítě 22 
Městečko Parga a ostrov Paxos
Plavba na řeckou pevninu do městečka Parga. Můžete se tu projít po městečku, vykoupat anebo posedět v místní kavárně. Odpoledne strávíte na krásném ostrově Paxos, obklopeném křišťálově čistým mořem. 
Orientační cena: 38 €, dítě 19 €.

bottom of page