top of page

Benátky

Benátky  Terminal se nachází v západní části města, mezi Tronchetto Island a Piazzale Roma. V této oblasti se nachází 3 terminály (plavby, trajekty a křídlové lodě). Některé Cruise Lines nabízí bezplatnou kyvadlovou dopravu vody mezi přístavního zařízení Venezia Terminal Passeggeri a San Marco. Alternativně Alilaguna nabízí vodní autobusovou dopravu z Stationze Marittima, přímo z konce portu (v přední části terminálu) do San Marco, nebo vzít People Mover (asi 15 minut), výlet, který je v těsné blízkosti přístavu. To bude trvat, abyste Piazzle Roma, kde se můžete dostat autobusem Aktiv vody.
 

Kde začít? Můžete strávit rok v Benátkách a  uvidíte pouze zlomek toho, co je v Benátkách. Zde je několik věcí, které byste opravdu si neměli nechat ujít:

Piazza San Marco - nejkrásnější náměstí v Benátkách, a jediný, který je skutečně nazýván Piazza , je to dominuje baziliky San Marco a Doge palác . Ostatní budovy patří Procuratie Vecchie (starý zákon soudy) a Procuratie Nuove (Nové soudů).

Nejvíce viditelným rysem města je 91 m vysoká Campanile San Marco , která byla postavena v letech 874 a 1150 a rekonstruován se zhroutila v roce 1902.

K zadní části Dóžecí palác je slavný most vzdechů , který spojuje palác s veřejnou věznicí. 

Grand Canal - Největší kanál ve městě, Grand Canal je téměř 3 km dlouhý a až 70 m široký. Mnoho slavných budov se nachází na jeho březích, včetně barokního kostela Santa Maria della Salute, Accademia galerie, na Ca'd'Oro a Grassi, Corner-Spinelli a Grimani paláce. To je spojeno třemi mosty: Accademia, Rialto a Scalzi. Nejslavnější z nich je Rialto (1588), lemované s dvojitou řadou obchodů.

Bazilika svatého Giovanni a Paolo
Tváří Campo SS. Giovanni e Paolo, to je největší benátský gotický kostel a obsahuje pohřební památníky Dóžecí a dalších významných občanů.

Santa Maria dei Frari - monumentální kostel v gotickém slohu obsahující řadu uměleckých děl, včetně oltářního obrazu Nanebevzetí Panny Marie Titian a dřevěné sochy od Donatella.

Ca'Rezzonico - Grand Canal palazzo  z 18. století Benátky - opravdu skvělý zážitek!

Galerie - Venier dei Leoni Palace je sídlo slavného Peggy Guggenheim sbírky umění a obsahuje díla od Picassa, Klee a Kandinskij. Accademia Gallery má velkou sbírku benátských malířů z čtrnáctého do osmnáctého století. Ca'd'Oro , jeden z nejkrásnějších památek v Benátkách, je nyní sídlem galerie Franchetti.

Ostrovy

Burano : malý ostrov deset kilometrů od města, známý pro své umělecké ruční krajky.

Giudecca : naproti Zattere břehu a přes 400 m široký kanál Giudecca. Rostoucí mezi malými uličkami a zeleně je obrovský kostel Vykupitele.

Lido de Venezia : exkluzivní turistické a rezidenční centrum se nachází na ostrově jihovýchodně od Benátek, 12 minut od  San Marco. Tento ostrov slouží ke koupání , můžete si zahrát v kasinu a palác kina, kde se koná Mezinárodní filmový festival každý rok.

Murano : tato skupina pěti ostrovů, které jsou přístupné prostřednictvím motoscafo trasy 41 a 42 , je známá pro svůj sklářský průmysl. Zde je možné navštívit sklárny muzeum a románský kostel sv. Maria a Donato.

bottom of page