top of page

BRINDISI

Brindisi je italské přístavní město v oblasti Apulie, hlavní město stejnojmenné provincie. V roce 2014 zde žilo 88 667 obyvatel. V letech 1943-45 bylo Brindisi hlavním městem Italského království.

Výletní lodě připlouvají k hlavnímu přístavu. Je  to také vojenský přístav, námořní velitelství se nachází v zámku Swabian. Centrum města je jen pár minut chůze od přístavu.

 

Brindisi je město v regionu Apulie Itálie, u pobřeží Jaderského moře. Museo Archeologico Provinciale, San Benedetto kostel, Piazza Duomo (Cathedral Square), Balsamo (Balsamo Lodge), která sahá až do 14. století, a archeologické oblasti Saint Peter z Schiavoni jsou všechny místní pamětihodností. Tento region Brindisi je zejména známy pro Ostuni Cisternino a Ceglie Messapica. V blízkosti Fasano najdete Selva, krásné místo Trulli (kuželovité domy, které jsou typické pro tuto oblast) a vily, které jsou se ponořené do zelené kopce. Nádrž v Parco del Cillarese je důležitým památková rezervace, která je nyní domovem mnoha  vodního ptactva. Saline di Punta della Contessa přírodní park je domovem mnoha druhů, včetně chovných brodivých ptáků, labutě, volavky, lysky, divokých kachen.  Torre Guaceto je přírodní rezervace a chráněná krajinná oblast. Návštěvnické centrum provozuje mini-kyvadlovou dopravu z parkovišť  na pláž, ale možná budete muset ujít značnou vzdálenost  najít perfektní kousek písku. Nejoblíbenější místní ingredience jsou ryby a mořské plody."Puddica 'je chlebové těsto smícháné s bramborovou kaší. Focaccia s rajčaty, olivami a ančovičkami je také veliceo blíbené.

bottom of page