top of page

Civitavecchia

Město nemá moc historických památek, neboť bylo dost zničeno za druhé světové války. Přesto procházkou po městě nebudete ztrácet jen čas a tu a tam potkáte něco zajímavého, jako například Forte Michelangelo z 16. století. Uvnitř této pevnosti se našli i pozůstatky římské vily či krypta svatého Fermina, který je oblíbeným svatým občanů města Civitavecchia. Kolem tvrze se nachází samotný přístav, jehož základy vznikly už za císaře Trajána a jsou zde i městské hradby či vodotrysk navržený Vanvitelli. Pokud půjdete dál, dojdete k rybímu trhu a pozůstatkům Porta Livorno. Ve středověké části města je Piazza Leandra s krásnou kašnou a kostelem Stella, kde se na Velký pátek o Velikonocích konají procesí. Po kratší procházce se dostanete až k baroknímu kostelu Orazione e Morte, který vevnitř ukrývá zajímavé fresky. hezkou stavbou je i katedrála San Francesco d´Assisi, která původně byla postavena františkány a v 18. století byla dozdobena barokními a neoklasicistními prvky. Další památkou ve městě je hrad z 15. století Rocca. Ve středu města najdete i dům, kde žil krátkou dobu i spisovatel Stendhal, nebo archeologické muzeum, kde objevíte mezi exponáty například kopii římského portrétu Sokrata nebo sochu Apolla. Na zpáteční cestě k přístavu určitě neminete sochu Garibaldiho.

Zůstat v kontaktu. Zdarma se můžete přípojit v  kavárně, která je označena WIFI FREE .

Měna a nejlepší způsob, jak získat peníze. Místní měnou je euro. Nejlevnější a nejjednodušší způsob, jak získat hotovost je použít svou debetní kartu v bankomatech, které nejsoujsou hojné zastoupeny. 

Doprava do města Civitavecchia

Pokud jste si objednali některou z plaveb a Vaše místo odplutí je z Civitavecchia doporučujeme se dopravit do Říma letecky. Cesta z Říma je jednoduchá, můžete zvolit například cestu vlakem. Vlakové spojení je velmi časté, dokonce několikrát za hodinu z hlavního nádraží v Římě (Roma Termini) a cesta trvá asi hodinu a půl. Železniční zastávka se nachází nedaleko přístavu. Autem se cestuje podél pobřeží, kdy nejdelší cestu pojedete po dálnici A12 a doveze vás tam cesta SS1 asi za jednu hodinu. Trasa je dlouhá něco přes 80 km.

Nenechte si ujít
Hlavní atrakcí  je samozřejmě Řím , ale jsou zde i jiná zajímavá města či oblasti, například krásné pláže a příjemné koupání nabízí nedaleké okolí města Ladispoli (35km). Každopádně Řím je odsud snadno dostupný a můžete si vybrat jakoukoliv dopravu. Na sever od města jsou lázně Terme della Ficoncella, které svůj název získaly podle fíkovníků, které rostou kolem lázní v hojném množství.

bottom of page