top of page

Atény

Přístav se nachází přímo v centru města.   V okolí jsou obchody, některé  butiky a některé odnože řetězců jako britský Marks and Spencer. Archeologické muzeum Piraeus je domovem sbírky památek a donačních reliéfů z 5. a 4. století před naším letopočtem a keramiky z výzkumů v Řecku. Existuje spousta taveren - a tady je tip: dále od přístavu se dostanete, tím lepší jsou. Zkuste některé z kaváren podél Demosthenous. Musíte ho navštívit, protože je to jediný kuchař ve městě s hvězdou Michelin. Taxikářům jsou vypláceny provize,když  Vás nasměrují do konkrétní restaurace, kde se pak účtují přemrštěné ceny. 

Pokud se chcete při dopravě po Athénách a okolí spoléhat na vlastní řidičské schopnosti, je možné si u některé z firem sídlících poblíž přístavu pronajmout automobil - ceny se pohybují okolo 70 EUR za den (při větším počtu pronajatých dnů je cena samozřejmě výhodnější), ale musíte počítat i s nutnou zálohou, kterou dostanete po vrácení auta zpět. Před zapůjčením auta si však uvědomte, že dopravní provoz je v Řecku, podobně jako v jiných jihoevropských státech, značně zmatený, a že se řidiči skutečně s ničím nepářou. Pokud ale na řízení naleznete dostatek odvahy a pevné nervy, jsou jistě výlety po okolí Athén krásným zážitkem.
Pokud při přesouvání po Athénách nechcete utrácet desítky EUR za taxi, určitě zvolte městskou hromadnou dopravu. Výhodou města jsou přehledné bulváry a poměrně malá vzdálenost mezi památkami, není proto žádný problém dostat se všude pěšky. Pokud však patříte k pohodlnějším cestovatelům, využijte již uvedených služeb taxi nebo městské hromadné dopravy.

 

Pochopte, že Atény jsou městem čtvrtí. Všechno docela hodně soustředěno kolem Akropole a Parthenonu . Začněte na náměstí Syntagma. Dopravit z přístavu se lze na skútru nebo taxíkem, kterých je víc než dost. V přístavu lze objednat výlet autobusem, který Vás provede po památkách v Aténách. 

 

bottom of page